Přejít na MEDICOM Clinic
Loading...

Zjistěte vše o zákroku ultrazvukové liposukce

Ultrazvuková liposukce představuje revoluční technologii, která dokáže vytvarovat vaše tělo téměř k dokonalosti. Výsledkem zákroku je pevné, štíhlé a krásně tvarované tělo bez modřin a otoků. Podle zkušeností odborníků a také pacientů, kteří již tento druh liposukce vyzkoušeli, jsou výsledky viditelné ihned po zákroku. Pacienti si pochvalují také krátkou dobu rekonvalescence ve srovnání s klasickou liposukcí. Jedna z největších výhod této metody, ve srovnání s ostatními metodami liposukce, je zpevnění kůže v ošetřené oblasti.

Příprava k zákroku

Ultrazvukovou liposukci je možno provést v požadovaném rozsahu pouze u klientů v dobrém zdravotním stavu po kompletním předoperačním vyšetření, které vyloučí možné komplikace. U liposukcí v lokální anestezii stačí většinou základní biochemické vyšetření krve. Ostatní vyšetření jsou prováděna pouze výjimečně. Pokud se provádí liposukce v celkové anestezii, je nutné ještě EKG a chemické a sedimentační vyšetření moči.

Na jaké léky si dát pozor?

Týden před ošetřením neužívejte preparáty obsahující kumariny (Warfarin), kyselinu acetylsalicylovou (Aspirin, Anopyrin, Godasal, Thomapyrin, apod.), ibuprofen (Ibalgin, Brufen), naproxen (Nalgesin), vitamin E. Tyto léky mají vliv na srážlivost krve a mohou vést ke zvýšenému krvácení při a po zákroku. Alespoň 4 dny před výkonem ultrazvukové liposukce v lokální nebo celkové anestezii neužívejte chlorpromazin, cimetidin, propranolol, pethidin, chinidin, disopyramid, amitriptylin, imipramin a nortriptylin (Amitriptyline, apod.) a adrenalin nebo podobné látky ve větších množstvích (Sanorin, Olynth, Efedrin apod).

Jak se připravit na ultrazvukovou liposukci?

Dva dny před zákrokem nejezte těžká, nadýmavá jídla nebo jídla s velkým obsahem vlákniny a vypijte alespoň 2 l vody. Upozorňujeme na nutnost vyloučit konzumaci alkoholu, cigaret a kofeinu 48 hod. před a alespoň 24 hodin po zákroku. V den zákroku nepoužívejte po ranní hygieně v místě, kde bude provedena liposukce, parfémy, krémy, masti, tělová mléka ani oleje.

Průběh

Ošetřovaná oblast se nejprve napustí speciálním roztokem, který díky anestetiku rychle a dokonale znecitliví kůži i podkoží a tukové buňky se mírně rozvolní. Plastický chirurg poté vnikne do podkoží z nepatrného řezu tenkou kanylou a působením ultrazvuku převede tuk v ošetřované partii do stavu emulze. Ultrazvuk působí pouze na tukové buňky, a proto nedochází k poškození okolních tkání. Rozmělněný tuk poté chirurg kanylou odsaje. Při zákroku jsou odsávány nepoškozené tukové buňky a minimalizovány krevní ztráty.

Rekonvalescence

Po zákroku jsou ošetřeny drobné ranky po kanylách a na tělo se obleče speciální elastické kompresivní prádlo. Doporučuje se krátká doba odpočinku (12 hodin). Následující dva nebo tři týdny po ultrazvukové liposukci by se měl pacient vyhýbat namáhavým aktivitám. Výsledky ultrazvukové liposukce jsou viditelné bezprostředně po zákroku, s postupujícím časem se ještě zlepšují díky postupnému hojení tkání v operované oblasti. Konečné výsledky můžete pozorovat během tří až čtyř měsíců a jsou trvalé. Účinky ultrazvukové liposukce a její výsledky si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Průběh zákroku

První krok

Ošetřovaná oblast se nejprve napustí speciálním roztokem, který rychle a dokonale díky anestetiku znecitliví kůži a podkoží a tukové buňky se mírně rozvolní.

Druhý krok

Plastický chirurg poté vnikne do podkoží z nepatrného řezu tenkou kanylou a působením ultrazvuku převede tuk v ošetřované partii do stavu emulze. Ultrazvuk působí pouze na tukové buňky, a proto nedochází k poškození okolních tkání.

Třetí krok

Rozmělněný tuk plastický chirurg odsaje kanylou. Jsou minimalizovány krevní ztráty, jsou odsávány nepoškozené tukové buňky.

Čtvrtý krok

Po zákroku jsou ošetřeny drobné ranky po kanylách a na tělo se obleče speciální elastické kompresivní prádlo. Doporučuje se krátká doba odpočinku (12 hodin). Následující dva nebo tři týdny by se měl pacient vyhýbat namáhavým aktivitám.

Pátý krok

Výsledky ultrazvukové liposukce jsou viditelné bezprostředně po zákroku, s postupujícím časem se ještě zlepšují, což je způsobeno postupným hojením tkání v operované oblasti. Konečné výsledky můžete pozorovat během tří až čtyř měsíců a jsou trvalé.

Foto před a po ultrazvukové liposukci

před zákrokem
po zákroku
před zákrokem
po zákroku
před zákrokem
po zákroku
před zákrokem
po zákroku
před zákrokem
po zákroku
Objednejte se na nezávaznou konzultaci ZDARMA!

Neváhejte nás kontaktovat, jsme tu pro Vás!

Mám zájem

 Nevyplnili jste povinné pole.
Pole označené * jsou povinné